Wystrój domu w odważnych kolorach - hit czy kit?

W obecnym czasie zapanowała moda na ostre, zdecydowane kolory. Takie trendy obserwujemy w modzie, kosmetykach do makijażu czy akcesoriach typu galanteria skórzana. Mocne, charakterne barwy stały się must have tego sezonu. Fakt, dobrze prezentują się one na paznokciach czy jako garderoba kobiety. Jednak, czy owy trend jest jednak tak bardzo potrzebny jako rewolucyjna zmiana w wystroju wnętrza naszego domu?

Poniżej przedstawiono za i przeciw tej modzie rodem z Hollywood. Pamiętajmy, iż jeśli już w naszym domu występują ciemne, zdecydowane kolory ścian czy ciemne podłogi to dodatkowe mocne akcenty mogą przejaskrawić efekt końcowy i zbyt nachalnie rzucać się w oczy. Podobnie jest w przypadku rodzaju wystroju; spokojne, stonowane wnętrza nie mogą nagle zostać ożywione przez bardzo ostre, silne dodatki, te akcenty spowodują, że delikatność zostanie pochłonięta przez charakterny kolor mebli czy dodatków, które zamiast ożywiać wnętrze, zagłuszą jego pierwotny urok.

Mocne, odważne kolory ścian czy mebli powinny mieć jakiś odgórny zamysł i być spójne z całym wystrojem pomieszczeń. Hitami są połączenia fuksji, fioletu, borówki, liliowego czy mega mocnej pomarańczy z bardziej chłodnym i stonowanym beżem, kremem czy wanilią. Do takiej kompozycji nie należy już dobierać zbyt zaakcentowanych kolorystycznie mebli, raczej bardziej spokojne, zgaszone kolory brązu, beżu czy ponadczasowej czerni, z która także nie należy tutaj zbytnio przesadzać. Bardzo modne są obecnie odcienie czerwieni – od tej różowej, po ognistą.

Ciekawe zestawienie kolorystyczne w wystroju kuchni tworzą także zdecydowane i wyraziste beże, ale w połączeniu z odcieniami różu, brązu, toffee, złota, srebra czy karmelu. Inspirujące są połączenie mocnego różu z głęboką szarością. To propozycja koloru ścian lub  mebli w kuchni. Ciekawe są wszelkie odmiany koloru oliwkowego. Ciemnozielone barwy - od tych nasączonych żółcią po połączenie brązu, zieleni i złota. Te świetnie sprawdzą się również na ścianach.

W kwestii wystroju możemy poszaleć z kolorowymi wannami, sedesami, umywalkami, a także kolorowymi lodówkami i innymi sprzętami. Wszystko piękne i designerskie. Jednak należy się poważnie zastanowić na d zakupem takowych gadżetów. Bowiem każda zmiana koloru ścian czy wystroju wnętrza będzie nas drogo kosztować, ponieważ może okazać się, ze kolorowa armatura  łazienkowa czy sprzęt agd nijak nie pasują do nowego koloru ścian czy podłogi. A wtedy czeka nas zakup nowego sprzętu. Czy tym razem w uniwersalnym kolorze?

PINB.PL


KONTAKT

www.pinb.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@pinb.pl


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.